جراحی ترمیمی بینی

عمل جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی ثانویه نام دیگری است که برای جراحی ترمیمی بینی به کار می رود. هدف اصلی از انجام این عمل جراحی رفع نقایص و درمان نتایج نامطلوبی است که از جراحی بینی اولیه در بینی باقی مانده یا در آن ایجاد شده است. البته باید بگوییم که جراحی بینی ترمیمی فقط برای ترمیم مشکلات زیبایی صورت نگرفته و در برخی موارد برای برطرف کردن مشکلات عملکردی ناشی از عمل جراحی اولیه نیز انجام می شود.

جراحی بینی ترمیمی اقدامی بسیار ایده آل برای افرادی است که رضایت کافی را از جراحی اولیه بینی نداشته اند. البته افراد باید این نکته را در نظر داشته باشند که پیچیدگی عمل با هر بار جراحی کردن بینی افزایش می یابد از همین رو باید در انتخاب پزشک خود دقت بسیار زیادی را صرف نمایند. پزشکی را انتخاب کنید که از تبحر و تجربه زیادی در جراحی بینی برخوردار باشد.

 

جراحی ترمیمی بینی

 

مزایای جراحـی بینی ترمیمی چیست؟

مزایای این عمل جراحی کاملاً مشابه جراحی بینی اولیه بوده و موارد ذیل را شامل می شود:

  • تنفس بهبود یافته با رفع گرفتگی های ناشی از جراحی بینی اولیه
  • چهره ای موزون تر با شکل دهی مجدد بینی
  • تقارن ارتقا یافته صورت با درمان کجی و برطرف کردن عدم تقارن ناشی از جراحی اولیه بینی
  • افزایش اعتماد به نفس

زمان مناسب برای جراحـی بینی ترمیمی

افراد بلافاصله بعد از جراحی بینی اولیه و مدتی بعد از آن نمی توانند برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کنند لذا:

  1. اولا در این زمان به دلیل وجود مقدار زیادی تورم، نتیجه نهایی مشخص نیست؛ بسیاری از عدم تقارن های مشاهده شده به علت همین تورم بوده و بعد از فروکش کردن تورم خبری از عدم تقارن نخواهد بود.
  2. ثانیا ساختمان بینی هنوز ضعیف بوده و زخم های بینی به طور کامل ترمیم نشده اند.

بهترین زمان برای جراحی توسط پزشک شما تعیین می شود. در برخی بعد از 1 سال و در برخی دیگر بعد از 2 سال می باشد. حتی در برخی ممکن است ساختمان بینی به قدری ضعیف باشد که امکان انجام جراحی بینی ترمیمی بر روی آن وجود نداشته باشد.

پاسخ

سه × 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر