جراحی بینی

عمل جراحی بینی

نقش زیاد بینی بر زیبایی به دلیل موقعیتی که در صورت دارد بر کسی پوشیده نیست، همین امر سالیانه افراد زیادی را برای جراحی بینی و رفع نقوص موجود در بینی شان به مطب جراحان بینی روانه می کند.

 

 

  • بینی به دو علت زیر تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت دارد:
  1. قرارگیری در وسط صورت
  2. برجسته بودن

این دو عامل موجب می شوند که بینی در مرکز توجه بوده و وجود جزئی ترین نقص در آن سریعاً به چشم بیاید.

ممکن است افراد با قرارگیری در مقابل آینه احساس کنند که بینی شان دارای ایرادات و بدشکلی هایی همچون کج بودن، افتادگی نوک، بزرگ بودن بیش از اندازه و مشکلات دیگر بوده و همین امر موجب ناراحتی، کاهش اعتماد به نفس و در برخی موارد جمع گریزی آن ها می شود.

در گذشته که علم پزشکی در ابتدای راه خود بود نمی شد کاری برای برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی انجام داد ولی امروزه با جراحی بینی می توان بسیاری از ایرادات بینی را رفع کرده و ظاهر افراد و حتی روحیه شان را بهبود بخشید.

جراحی بینی

انواع بینی

برای اینکه نتیجه جراحـی بینی مورد رضایت شما واقع شود باید قبل از انجام آن در رابطه با نوع بینی خود و محدودیت هایی که نوع بینی در نتیجه جراحی بینی ایجاد می کند آگاهی های لازم را کسب کنید.

  • بینی افراد به دو نوع زیر تقسیم می شود:
  1. بینی استخوانی: این نوع که ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی می باشد دارای استخوان بندی بسیار مستحکم و غضروف هایی قوی است که پوستی نازک روی آن ها را پوشانده است.
  2. بینی گوشتی: این نوع از بینی برخلاف بینی های استخوانی نه تنها ساختمان قوی و مستحکمی ندارد و به همین دلیل نمی توان بر روی فرم دهی آن مانور زیادی داد بلکه چربی های زیر پوستی زیاد و پوست کلفتی دارد که مانع به چشم آمدن تغییرات ایجاد شده بر روی ساختمان بینی می شود.

 

نتیجه جراحی بینی

بینی افراد بعد از جراحی معمولاً به دو شکل زیر فرم داده می شود:

بینی فانتزی : با انجام جراحـی بینی فانتزی ، نوک بینی سربالا شده و بر روی پل آن قوس زیادی ایجاد می شود که همین امر موجب ایجاد زاویه ای حدوداً 100 تا 105 درجه بین لب و نوک بینی شخص خواهد شد.

بینی طبیعی : هدف اصلی از انجام این فرم از بینی ، برطرف کردن ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن است.

به همین علت در بینی طبیعی خبری از کوچک شدن زیاد بینی، وجود قوس بر روی پل بینی و سربالا بودن نوک بینی نیست.

هزینه جراحی بینی

یکی از مسائلی که افراد قبل از انجام جراحـی بینی در رابطه با آن سوالات بسیاری می پرسند قیمت جراحی بینی است.

باید بگوییم که چون تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی به فاکتورهای زیادی همچون دستمزد جراح بینی ، میزان ایرادات و نوع بینی بستگی دارد لذا نمی توان قبل از معاینه دقیق بیمار هزینه مشخصی را برای آن اعلام نمود.

 

پاسخ

1 × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر