جراحی بینی باز

عمل جراحی بینی باز

پزشک برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی و اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن از دو روش جراحی بینی باز و بسته بهره می گیرد که فاکتورهایی مانند میزان پیچیدگی جراحی بینی ، میزان ایرادات بینی و در نهایت صلاحدید پزشک در انتخاب هر یک از این روش ها برای جراحی تاتیرگذار هستند.

بسیاری از بیماران پیش از انجام این جراحی زیبایی زمان زیادی را برای آگاهی و کسب اطلاعات در رابطه با روش های جراحی بینی می نمایند و حساسیت زیادی در این زمینه به خرج می دهند. باید بگوییم که روشی که پزشک از آن برای جراحی کردن بینی استفاده می نماید تاثیر چندانی در میزان موفقیت و رضایت بخش بودن نتیجه جراجی بینی ندارد. این میزان مهارت، تسلط، تجربه و بالا بودن دقت پزشک است که منجر به رقم خودن نتایج مطلوب از این جراحی زیبایی می شود. به همین دلیل بیماران قبل از جراحی باید تمام دقت و تمرکزشان را صرف انتخاب یک جراح بینی خوب در شهر خود نمایند.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز چگونه انجام می شود؟

در هر دو روش جراحی بینی بسته و باز لازم است تا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد، پزشک بعد از بیهوش شدن بیمار و به منظور دستیابی به ساختار غضروفی-استخوانی بینی اقدام به ایجاد تعدادی برش بر روی پوست آن می نماید که محل ایجاد این برش ها موجب تمایز دو روش جراحـی بینی باز و بسته از یکدیگر می شود.

در جراحی به روش باز برشی کوچک به طول 4 تا 5 میلیمتر روی ناحیه کلوملا و تعدادی برش نیز درون بینی ایجاد می گردد. سپس پزشک اقدام به جدا کردن پوست از استخوان های تحتانی خود کرده و آن را به کمک ابزارهای به خصوص بالا نگه می دارد و در نهایت به منطور برطرف کردن ایرادات موجود در بینی و تغییر فرم آن، تغییراتی را بر روی استخوان ها و غضروف های بینی اعمال می نماید.

دکتر نیلوفر تاری ، جراح بینی زاهدان به هر دو روش جراحی بینی بسته و باز تسلط داشته ولی به دلیل اشراف بیشتری که در روش باز بر روی ساختار بینی دارند در اکثر مواقع از این روش برای عمل بینی افراد بهره می گیرند و از روش بسته تنها در برخی ترمیم های جزئی استفاده می نمایند.

جراحـی بینی باز چه مزایایی دارد؟

این روش دارای مزایای بی شماری است که از این میان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • این روش برای جراحی کردن بینی هایی که مشکلات و پیچیدگی های نوک آن ها خیلی زیاد است بهتر می باشد.
  • با جراحی بینی به روش باز پیوند غضروف ساده تر خواهد بود.
  • در این روش دست پزشک برای رفع مشکلات و ایرادات موجود در بینی بازتر است.

 

 

انواع جراحی بینی

آیا می دانستید که انواع مختلفی جراحی بینی غیر از رینوپلاستی زیبایی وجود دارد؟ از آنجایی که قطعاً بسیاری از بیماران به دنبال روشی برای ارتقا دادن جذابیت چهره خود هستند، انواع مختلف جراحی های بینی وجود دارد که هریک نتیجه مطلوب متفاوتی را بدست می دهد.

بدن افراد منحصر بفرد است، و بنابراین تمام جراحی های زیبایی و بطورکلی تمام جراحی ها، اندکی با یکدیگر متفاوتند. اکنون به شرح برخی انواع مختلف جراحی های بینی موجود و اهداف آن ها می پردازیم.

بزرگ کردن بینی

در طول این درمان، پزشک پیوند استخوان و بافت را برای ایجاد نوک یا پل بینی انجام می دهد. در بسیاری موارد، جراح از بخش های دیگر بینی معمولاً سپتوم بینی استفاده می کند.

هرچند اگر بیمار دارای بافت کافی در این ناحیه نباشد، جراح از برخی مواد مصنوعی یا از غضروف گوش و دنده برای بزرگ کردن بینی در اختیار جراح قرار دارند.

در صورت تخریب شدن شدید بینی، پیوندهای بینی به منظور ضخیم کردن پوست، جهت دستیابی به ساختار مورد نظر الزامی می باشد.

 

 

رینوپلاستی پس از وارد آمدن ضربه

ساختار بینی، بخش ظریف آناتومی انسان می باشد که از بخش های کوچک و پیچیده ای تشکیل شده است که برای خلق شکل بینی شما به یکدیگر متصل شده اند. وقتی بینی آسیب می بیند، چیزهای مختلفی می توانند این ساختار متوازن را تحت تاثیر قرار دهند. این موارد شامل شکستگی استخوان، غضروف آسیب دیده، تغییرات مشهود در بینی، انحراف در داخل بینی، به هم ریختن تقارن در داخل و خارج بینی و حتی دشوار شدن تنفس می باشد.

خونریزی نیز می تواند نگران کننده باشد، چون لخته های خون می توانند در اطراف سپتوم بینی تشکیل شده و مانع رسیدن جریان نرمال خون به آن شود. این امر باعث مرگ پارتیشن غضروف بین مجاری عبور هوا می شود و موقعیتی است که در پزشکی تحت عنوان هماتوم سپتوم شناخته می شود. پل بینی گاهی تخریب می شود و بدشکلی فرورفته ای را در بینی بر جای می گذارد.

در رینوپلاستی پس از وارد آمدن ضربه، تمام این آسیب های وارده به بینی که می تواند به آسیب دیدن مجاری هوا شود درمان می گردد. رایج ترین علل این آسیب ها معمولاً در پی وار دشدن آسیب های ورزشی، تصادف خودرو و دعوا کردن اتفاق می افتد.

از دیگر انواع جراحی بینی می توان به جراحی بینی ترمیمی، جراحی کوچک کردن بینی و جراحی پولیپ بینی اشاره کرد.

پاسخ

یک × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر