تزریق بوتاکس

روش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس : بوتاکس ماده ای است که از نوعی سم کشنده به نام بوتولینوم به دست آمده و قادر به فلج نمودن تمامی عضلات غیر ارادی و ارادی است؛ با فلج شدن این عضلات به طور موقتی، عضله ناحیه مورد نظر برای مدتی حرکت نخواهد کرد که همین امر موجب کاهش عمق خط ها و از بین رفتن چین و چروک های آن ناحیه خواهد شد.

با افزایش سن و بر اثر عوامل مختلفی همچون انقباض عضلات زیر پوستی، کاهش الاستین وکلاژن، چین و چروک هایی در قسمت های مختلف صورت ایجاد خواهد شد که شایع ترین این مکان ها پیشانی، فاصله بین دو ابرو، اطراف چشم و اطراف دهان می باشد.

البته باید خاطر نشان شویم که افزایش سن و بالا رفتن آن تنها دلیل ایجاد این نشانه های پیری در پوست نبوده و عوامل دیگری همچون سبک زندگی، تغذیه، قرارگیری در محیط های استرس زا نیز در بروز این علائم تاثیرگذارند.

 

تزریق بوتاکس

 

نحوه انجام تزریق بوتاکس

انجام این روش جوانسازی پوست به طور معمول نیازمند بی حسی نیست اما در برخی موارد پزشک حدود نیم ساعت قبل از تزریق از پماد بی حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر بهره می گیرد.

برای تزریق از سوزن های نازک و بسیار ظریفی استفاده شده و پزشک با بهره گیری از این سوزن ها ماده بوتاکس را به عضلات خاصی تزریق می نماید. تعداد تزریق و مقدار ماده مورد نیاز به شدت و میزان چین و چروک ها بستگی داشته و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد.

تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس بعد از چه مدتی ظاهر می شود؟

حداقل 3 تا 7 روز برای نمایان شدن اثر بوتاکس زمان لازم بوده و نتیجه نهایی آن بعد از حدود 2 هفته ظاهر می شود.

طول مدت اثرگذاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

نتایج به دست آمده از این روش حدود 3 تا 4 ماه در فرد وجود داشته و بعد از این مدت زمان خطوط رفته رفته به حالت اولیه خود باز می گردند.

 

تزریق بوتاکس

 

کاربردهای تزریق بوتاکس چیست؟

استفاده از بوتاکس در دوزهای کنترل شده و پایین نه تنها خطرساز نیست که کاربردهای زیادی نیز در زمینه های درمانی و زیبایی دارد، از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برطرف کردن چین و چروک ها
  • جلوگیری از نمایان شدن بیش از حد لثه ها حین خندیدن
  • بالا بردن ابروها
  • اصلاح فرم لب های آویزان با بالا بردن گوش آن ها
  • توقف تعریق و غیره.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

به منظور دستیابی به بهترین نتایج از این روش جوانسازی پوست، لازم است تا نکات مراقبتی ذیل را انجام داده و رعایت نمایید:

  • آرایش کردن بعد از بوتاکس مانع خاصی ندارد اما بهتر است به منظور جلوگیری از بروز عفونت به مدت 24 ساعت از لوازم آرایشی در موضع مورد نظر خودداری کنید.
  • به مدت 4 ساعت بعد از انجام این روش جوانسازی پوست خم نشوید، دراز نکشید و موضع تحت درمان را ماساژ ندهید.
  • از انجام کارهایی که موجب افزایش تعریق در شما می شوند همچون ورزش کردن خودداری کنید.
  • حتماً از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید.
  • تا حداقل دو هفته بعد از درمان از میکرودرم ابریژن، لایه برداری و ماساژ صورت خود بپرهیزید.

پاسخ

18 − پانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر